Megjelent a Kecskeméti Szakképzési Centrum pályaorientációs kiadványa, mely honlapunkon megtekinthető illetve letölthető.
A Kecskeméti Független Vizsgaközpont vizsgáztatói feladatok ellátására szakértőket keres az alábbi feladatkörök ellátására:
Jelentkezésüket az alábbi felületen várjuk: https://kevizsga.hu/index.php?menu=vizsgaztatoknak
A Kecskeméti Szakképzési Centrum Év Tanára, az intézmény Kiváló Tanára, és az Év Oktatást Segítő Munkatársa díjakat adott át a példamutató munkát végzett kollégáinak.
– Kenyeres Mária Anikó – Kecskeméti SZC Fazekas István Szakiskola
– Zsótérné Bene Ildikó – Kecskeméti SZC Gáspár András Technikum
– Schneiker Imre – Kecskeméti SZC Kada Elek Technikum
– Balogh Hajnalka – Kecskeméti SZC Gróf Károlyi Sándor Technikum
– László Csaba – Kecskeméti SZC Tiszakécskei Kiss Bálint Szakképző Iskola
– Rausch Zsuzsanna – Kecskeméti SZC Széchenyi István Technikum
– Brindzáné Kárpi Ilona – Kecskeméti SZC Szent-Györgyi Albert Technikum
– Vincze Csilla – Kecskeméti SZC Virágh Gedeon Technikum
– Huszka Klára – Kecskeméti SZC Kecskeméti SZC Kollégium
– Ladányi Sándor – Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum
A Széchenyi 2020 program keretében kezdetét vette az „Ágazati Képzőközpont létrehozása Kecskeméten” című (GINOP-6.2.7-20-2021-00021 kódszámú) projekt. A projekt célja a Kecskeméti Ágazati Képzőközpont létrehozása, infrastrukturális és szakmai felkészítése az új szakképzési struktúrára. Az ünnepélyes nyitórendezvényt ma tartották a Kecskeméti SZC Széchenyi István Technikumban. A projektben a Kecskeméti Szakképzési Centrum 263.751.459 Ft vissza nem térítendő, a költségeket 100 százalékban finanszírozó támogatást nyert uniós és hazai forrásból.
Már több mint egy évtizedes hagyomány a Kecskeméti Szakképzési Centrum életében, hogy pályaorientációs napot tartanak tavasszal. Idén azonban új módszert kellett találni annak érdekében, hogy a végzősök ismerkedhessenek a szakmákkal.
– A járvány mindent felül írt, ezért úgy gondoltuk, hogy ez az évfolyam se maradjon ki ebből a lehetőségből, hiszen az iskolai pályaorientáció egyik fontos eleme az életpálya tanácsadás, ami épp a végzősökhöz kapcsolódik – mondta Madariné Ádám Györgyi, a Kecskeméti Szakképzési Centrum főigazgató helyettese.
A tanulók önként vehettek részt az általuk kiválasztott egy órás előadásokon, a 25 cég részvételével zajló online bemutatókon közel 250 végzős vett részt.
A szakmai nap egyik kiemelt partnere volt a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház. A teátrumnak ugyanis szüksége van fodrászokra, asztalosokra, festőkre is. A fiatalok közül sokan meglepődtek, hogy akár egy színházban is dolgozhatnak a szakképzés éveit követően. Kiderült az is, a diákok számára a vártnál izgalmasabb és összetettebb a színházi háttérmunka, mint ahogy azt sokan gondolták volna.
Az intézmények biztosítanak maszkot a szakképzésben szakmai vizsgázóknak, vizsgáztatóknak.
Az innovációs és technológiai miniszter egyedi határozata értelmében májusban és júniusban, szigorú óvintézkedések mellett adhatnak számot tudásukról a szakképzésben vizsgázók. Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakképzésért felelős helyettes államtitkára kiemelte: az iskolák az egészségvédelmi intézkedések betartásával akár már a jövő héttől szervezhetnek vizsgára felkészítő, legfeljebb kiscsoportos konzultációkat, gyakorlati foglalkozásokat.
A szakmai vizsgák írásbeli részét az írásbeli érettségi vizsgákat követően, a korábban kiadott központi írásbeli vizsganapok szerinti időpontokban kell megszervezniük az intézményeknek. A szakképzés lényegét jelentő gyakorlati vizsgákat az iskolák az általuk meghatározott időpontban, májusban és júniusban tarthatják meg.
A vizsgákat az érettségikhez hasonlóan a biztonsági előírások, köztük a másfél méteres védőtávolság betartásával, kis létszámmal kell lebonyolítani. Kötelező a maszkviselés, a védőeszközt és a kézfertőtlenítés lehetőségét az intézménynek kell biztosítania a vizsgázók és a vizsgabizottság tagjai számára. A vizsgahelyet, az eszközöket és a szerszámokat a feladat megkezdése előtt és elvégzése után fertőtleníteni kell.
A vizsgán azok a végzős tanulók vehetnek részt, akik az utolsó tanévben jelenléti vagy online formában a kötelező szakmai gyakorlat legalább 51 százalékát teljesítették. Akik ezt az arányt nem érték el, azok számára az intézmény vagy a duális partner 2021. augusztus 23. és október 1. között szervez gyakorlati képzést, a részvétel az ősszel szakmai vizsgázni kívánók számára kötelező.
A határozat értelmében az iskolák intézményvezetői döntés alapján 2021. április 19-től, az egészségvédelmi intézkedések maradéktalan betartásával egyéni vagy kiscsoportos felkészítő konzultációkat és gyakorlati foglalkozásokat szervezhetnek. A szakmai vizsga helyszínéül szolgáló szakképző intézmény a vizsgák biztonságos lebonyolítása érdekében 2021. május 10. és június 15. között délutáni időpontra szervezheti át a tanítási órákat, vagy digitális oktatást rendelhet el.
A különleges szabályozás alapján igazoltnak kell tekinteni annak a tanulónak a hiányzását, aki a veszélyhelyzetre tekintettel nem vesz részt valamelyik vizsgán. Számára októberben vagy novemberben kell vizsgalehetőséget biztosítani, amely nem tekintendő javító- vagy pótlóvizsgának. Az intézmények május 10. után az ágazati alapvizsgákat is megszervezik.
Forrás: ITM/IKK
Kedves Felvételiző!
A képre vagy erre a linkre kattintva: https://bit.ly/kszc8 elérheted a leggyakrabban felmerülő kérdéseket és az ezekre adott válaszokat. Igyekeztünk összegyűjteni és röviden megválaszolni a felvételivel, a szakképzéssel kapcsolatban leggyakrabban elhangzó kérdéseket. Reméljük, hasznosnak találod! Ha valamire nem kapnál választ, nyugodtan érdeklődj a téged érdeklő iskoláknál emailben vagy telefonon.
A Kecskeméti Szakképzési Centrum 10-10 kredit értékben kreditpótló továbbképzést hirdet könyvelőknek, adótanácsadóknak, adószakértőknek, okleveles adószakértőknek, regisztrált mérlegképes könyvelőknek
A továbbképzés hagyományos tantermi képzési formában és a vírushelyzetnek megfelelő biztonsági előírásoknak megfelelően kerül megvalósításra. A képzést tapasztalt és felkészült oktatók tartják, valamint a résztvevők az előadás vázlatát Power Point bemutató elektronikus formában megkapják. A képzés végén igazolást adunk ki a megszerzett kreditekről.