Már több mint egy évtizedes hagyomány a Kecskeméti Szakképzési Centrum életében, hogy pályaorientációs napot tartanak tavasszal. Idén azonban új módszert kellett találni annak érdekében, hogy a végzősök ismerkedhessenek a szakmákkal.
– A járvány mindent felül írt, ezért úgy gondoltuk, hogy ez az évfolyam se maradjon ki ebből a lehetőségből, hiszen az iskolai pályaorientáció egyik fontos eleme az életpálya tanácsadás, ami épp a végzősökhöz kapcsolódik – mondta Madariné Ádám Györgyi, a Kecskeméti Szakképzési Centrum főigazgató helyettese.
A tanulók önként vehettek részt az általuk kiválasztott egy órás előadásokon, a 25 cég részvételével zajló online bemutatókon közel 250 végzős vett részt.
A szakmai nap egyik kiemelt partnere volt a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház. A teátrumnak ugyanis szüksége van fodrászokra, asztalosokra, festőkre is. A fiatalok közül sokan meglepődtek, hogy akár egy színházban is dolgozhatnak a szakképzés éveit követően. Kiderült az is, a diákok számára a vártnál izgalmasabb és összetettebb a színházi háttérmunka, mint ahogy azt sokan gondolták volna.